Panel používateľa

Györgytea Čajová zmes - Hviezdica prostredna 50g

Györgytea Čajová zmes - Hviezdica prostredna 50g

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Odporúčame zmes kuracieho čaju strýka Gyuriho (čaj vhodný pre cievy) na zníženie hladiny cholesterolu a ochranu ciev.

6,48 € s DPH

EAN: 5999566582318

Dostupnosť: Skladom

Dĺžka našich ciev v tele je 96 000 kilometrov. Táto vzdialenosť je cca. dvaapolnásobok obvodu Zeme v rovníku. Cestu v takej dĺžke musíme zabezpečiť každý deň, aby naša krv mohla ľahko prenášať kyslík do nášho tela. Krvné cievy vo vnútri sú pokryté tenkou vrstvou tuku, aby nimi mohla krv ľahko prúdiť. Príliš veľa tuku v krvi zužuje cievy, bráni prietoku krvi a môže spôsobiť vážne ochorenie.
Cholesterol je životne dôležitý krvný tuk. Predpona zloženého slova gréckeho pôvodu znamená „žlčovú“ žlč a „sterol“ je zlúčenina patriaca do skupiny steroidov, ktorá obsahuje organické látky. Cholesterol sa nachádza v každej bunke a produkujú ho všetky naše bunky. Väčšinu z nich vyrábame sami, aj keď niektoré potraviny obsahujú aj cholesterol. Naše telo ho potrebuje na produkciu hormónov a vitamínu D, ako aj na trávenie.

Cholesterol nám v krvi „putuje“ v malých baleniach, balenie pozostáva z bielkovín zvonka, lipidov a tukov vo vnútri. Existujú dva druhy LDL (zlý) a HDL (dobrý) cholesterol. LDL cholesterol, tzv „Zlý“ cholesterol, ktorý prenáša cholesterol z pečene do buniek. Ak bunky nie sú schopné využiť dostupné množstvo kvôli nadmernému cholesterolu, rovnováha sa posunie a prebytočný cholesterol sa uloží do steny cievy. V dôsledku uloženého cholesterolu sa zvyšuje riziko aterosklerózy a rozvoja kardiovaskulárnych chorôb. HDL cholesterol, tzv „Ochranný“ cholesterol v cievnej stene transportuje už uložený cholesterol späť do pečene, kde sa rozkladá, čím pomáha chrániť cievnu stenu. V ideálnom prípade sú hladiny HDL okolo 1 mmol / liter, hladiny LDL pod 2,6 a celková hladina cholesterolu sú pod 5. Vysoký cholesterol môže byť dôsledkom cukrovky, hypotyreózy a ochorení obličiek, ale môže byť aj genetického pôvodu. V tomto prípade buď pečeň produkuje príliš veľa cholesterolu, alebo chýbajú receptory, ktoré ju v pečeni rozkladajú.
Príprava

Lyžicu čajovej trávy (3 g) varte s 2,5 dl vody a po 15 minútach prefiltrujte. Nepoužívajte kovový filter.
Spotreba

Pri vysokom cholesterole vypite 1 šálku denne. Jedzte pred jedlom, najlepšie bez korenia. Môžete piť jednu šálku denne ako liek, kým sťažnosti neustúpia.
Kontraindikácie

Neodporúča sa počas gravidity, laktácie a detí mladších ako 12 rokov.

Hmotnosť: 50 g

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie