Panel používateľa

Mama drog Orechový list 50g

Mama drog Orechový list 50g

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Obsahuje asi 10% tanínu (kyseliny trieslovej), ktorý je z veľkej časti spojený s kyselinou ellagénovou, súhrnne označovanou ako ellagitanín, ktorej protirakovinové účinky sa stále skúmajú.

0,70 € s DPH

EAN: 5998534500286

Dostupnosť: Skladom

Viac ako 3% flavonoidov (predtým známych ako vitamín P), hlavne kvercetínu a kempferolu. (Videli sme, vieme od Andrey Lugasi, že v črevách vlašských orechov sa miricetín nachádza hlavne medzi flavonoidmi.)

0,8 - 1,0% listov vlašských orechov je vitamín C!

V orechovom liste sú monoglykozidy, juglon (= 5-hydroxy-1,4-naftolchinón), hydrojuglon. Ukázalo sa, že juglon je antivírusový (vírus HSV-1, herpes vírus), baktericídny a fungicídny (Candida albicans, pleseň, ktorá je neustále prítomná v ľudskom tele a je jedným z najbežnejších letných kožných ochorení) a Trichophyton rubrum.

V orechovom liste je tiež malé množstvo 0,001-0,03% éterických olejov, medzi ktorými bola tiež nájdená fungicídna vlastnosť. (Je zaujímavé, že medzi éterickými olejmi z listov vlašských orechov sa v určitom hmyze vyskytujú dokonca zvodné látky sexuálnych feromónov.)

A existujú aj ďalšie aktívne terapeutické rastlinné kyseliny.

Všetky sú terapeutické.

Listy vlašských orechov majú horkú sliznicovú prísadu, tonizujúco a sú veľmi bohaté na triesloviny. Jeho adstringentný opaľovací účinok je spôsobený obsahom tanínu v liste a jeho baktericídny, fungicídny, insekticídny a odpudzujúci účinok na hmyz s ním spojená kyselina ellagénová.

Z chemických zložiek listov vlašských orechov treba spomenúť, že obsahuje tiež asi 0,03% éterického oleja. Tento éterický olej cítime, keď si vtierame list orecha, a práve to robí pobyt v blízkosti vlašského orecha taký príjemný. Éterický olej sa dá získať destiláciou vo vode a zahustí sa pri 15 ° C.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie