Panel používateľa

Mama drog Medvedica lekárska 50g

Mama drog Medvedica lekárska 50g

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Medvedie hrozno lekárske, Arctostaphylos uva-ursi: medvedie hrozno je vždyzelený trpasličí ker. Pochádza z vysokohorskej krajiny severnej pologule. Ako bylinu používame listy zhromaždené na jar. Názov lieku: Uvae ursi folium. Jeho červené bobule si pochutnávajú na medveďoch a vtákoch.

1,31 € s DPH

EAN: 5998534500736

Dostupnosť: Skladom

Aktívne zložky: 5-10% hydrochinón glykozidov (zmes arbutínu a metylarbutínu), urson, erikolín, metylarbutín, kyselina chinová.

Liečebné účinky: má fermentačný a protiinfekčný účinok. Môže sa z neho pripraviť vynikajúci bylinkový čaj na infekcie močových ciest. Baktericídne. Z derivátov hydrochinónu malé črevné baktérie produkujú hydrochinón, ktorý sa absorbuje z čriev a vylučuje sa kyselinou glukorónovou v obličkách. Je schopný hydrolyzovať iba v zásaditom moči a má baktericídny účinok. Pri infekciách močových ciest je preto dôležité konzumovať veľa zeleniny a menej mäsa, aby bol moč zásaditý.

Príprava čaju: listy namočte na 1-2 hodiny do vody, potom ich v tejto vode povarte. Ak ho skonzumujete príliš veľa, môže to kvôli vysokému obsahu kyseliny trieslovej spôsobiť žalúdočné ťažkosti. Denná dávka sú 3 gramy, rozdelené do celého dňa. Čaj je možné ochutiť. Po namočení v studenej vode bude čaj chutiť menej trpko, ako keď je uvarený. Terapia zahájená na začiatku infekcie môže byť úspešná do 2 - 3 dní. Konzumujte ho nepretržite až 1 týždeň a až 5-krát ročne. Dlhodobé vyliečenie môže spôsobiť poškodenie pečene. Čaj z medvedieho hrozna môže tmavnúť moč, ale to nie je problém.

Kontraindikácia: vstrebávaniu liekov s ním môže brániť obsah kyseliny trieslovej v medvedom hrozne. Preto sa poraďte so svojím lekárom. Neaplikovateľné pre deti do 12 rokov. Tehotné a dojčiace matky by sa mali vyhnúť jeho použitiu.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie