Panel používateľa

Mama drog List maliny 50g

Mama drog List maliny 50g

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Bush malinových listov pochádza zo Severnej Ameriky, ale nájdeme ho aj v mnohých ďalších oblastiach sveta. Aj keď sú listy maliny známe predovšetkým pre svoje jemné červené ovocie, často sa tiež používajú na liečenie.

0,80 € s DPH

EAN: 5998534500712

Dostupnosť: Skladom

Najznámejšie oblasti použitia sú rinitída, bolesť hrdla, hnačky a rôzne štádiá tehotenstva.

Čaj z malinových listov je obzvlášť užitočný pred tehotenstvom a v posledných týždňoch tehotenstva. Pred tehotenstvom podporuje ovuláciu, podporuje pretrhnutie folikulov a zlepšuje kvalitu vajec. Pri konzumácii pred pôrodom (od 36 týždňov, 2 - 3 dl denne) posilňuje, ale aj uvoľňuje svaly maternice, čo uľahčuje pôrod.

Môže sa použiť aj na poškodenú pokožku ako hemostatikum, pretože napína hornú vrstvu pokožky. Používa sa na vyplachovanie úst. Zmierňuje bolesť v krku a upokojuje aj sliznice úst.

Jeho hlavnými aktívnymi zložkami sú gallo- a ellagitanín (triesloviny), flavonidy, vitamín C, proantokyanidín (jeden z najúčinnejších lapačov škodlivých voľných radikálov), antokyanín (látka zodpovedná za farbu ovocia a zeleniny, červenú, fialovú a modrú) .

Príprava čaju z malinových listov:
Existuje niekoľko verzií správnej prípravy. Jedným z nich je 1 lyžičku sušených malinových listov zaliať 2,5 dl horúcej vody a nechať 10 minút odstáť, potom precediť. Podľa druhej verzie proporcie zostávajú, ale namiesto nalievania a namáčania by sa mal čaj variť 35 - 40 minút. Jedzme to vlažné.

Upozornenie: Neodporúča sa deťom, dojčiacim matkám, diabetikom (pretože drasticky znižuje hladinu cukru v krvi).

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie