Panel používateľa

Biorganik Bio ľanové semienko 250g

Biorganik Bio ľanové semienko 250g

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Bez laktózy BIO produkt VEGAN

Ľanové semienko sa pestuje a konzumuje tisíce rokov, nielen na účely výživy, ale aj na liečivé účely. V egyptských pyramídach sa ľanové semienko nachádzalo vedľa mŕtvol, ktoré sa tam pravdepodobne nechávali ako prostriedok pre mŕtvych, aby mali energiu na prechod do posmrtného života. Hippokrates tiež spomína jeho priaznivé účinky a Karol Veľký ustanovil za povinné konzumovať ho pre zdravie svojich obyvateľov.

1,27 € s DPH

EAN: 5999559310683

Dostupnosť: Skladom

Dôležitosť, účinky: Ľanové semienko má vysoký obsah tukov, ktorý je daný hlavne esenciálnymi omega-3 mastnými kyselinami. Z nich treba vyzdvihnúť kyselinu alfa-linolénovú, ktorá môže pomôcť predchádzať ateroskleróze, zmierňovať zápaly a pomáhať pri fungovaní mozgu. Jeho pravidelná konzumácia sa odporúča najmä tým, ktorí nejedia ryby a chcú si prirodzene doplniť omega-3 mastné kyseliny.

Veľmi významný je tiež obsah vlákniny v jadre. Obsahuje tiež vo vode rozpustnú a vo vode nerozpustnú vlákninu, ktorá prispieva inak k zdravému tráveniu. Dajte si však pozor, aby ste s ním nepili veľa tekutín.

Pamätajte, že výživné látky z ľanového semena môže telo použiť iba vtedy, ak je semeno žuvané alebo mleté, inak bude tráviacim systémom prechádzať iba ako „balastný materiál“ - aj keď v prípade zápchy môže byť účinnou pomocou.

Použitie: Ľanové semiačka sa zvyčajne považujú za dekoratívny prvok, ktorým obvykle posypeme domáce pečivo a pečivo, ale môžeme ich dokonca rozmixovať na strúhanku.

Môže sa konzumovať samostatne, buď vcelku alebo na zemi. Odporúčané denné množstvo je 1 - 2 čajové lyžičky, ktoré je potrebné zapiť najmenej 1 pohárom vody. Môžeme ho tiež zamiešať do našej kaše, zeleninového jogurtu alebo ním obohatiť šalátový dresing.

Zloženie: ľanové semienko *
* = Z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva

Obsah živín (v 100 g):
Energetická hodnota: 1972 kJ / 471 kcal
Tuk: 30,9 g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 3 g
Sacharidy: 5,9 g z toho cukor: 0,1 g
Bielkoviny: 28,8 g, Soľ: 0,015 g

Uchovávajte na chladnom a suchom mieste!
Krajina pôvodu: India

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie