Panel používateľa

Biorganik Bio Zlaté ľanové semienko 200g

Biorganik Bio Zlaté ľanové semienko 200g

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Bezlepku Bez laktózy BIO produkt VEGAN

Ľanové semienko sa pestuje a konzumuje tisíce rokov, nielen na účely výživy, ale aj na liečivé účely. V egyptských pyramídach sa ľanové semienko nachádzalo vedľa mŕtvol, ktoré sa tam pravdepodobne nechávali ako prostriedok pre mŕtvych, aby mali energiu na prechod do posmrtného života

1,67 € s DPH

EAN: 5999559314407

Dostupnosť: Skladom

Zlaté ľanové semienko sa od bežného hnedého príbuzného líši iba vzhľadom a má obsahovú rovnakú hodnotu.

Dôležitosť, účinky: Zlaté ľanové semienko má vysoký obsah tuku, ktorý je daný hlavne esenciálnymi omega-3 mastnými kyselinami. Z nich treba vyzdvihnúť kyselinu alfa-linolénovú, ktorá môže pomôcť predchádzať ateroskleróze, zmierňovať zápaly a pomáhať pri fungovaní mozgu. Pravidelná konzumácia sa odporúča najmä tým, ktorí nekonzumujú ryby a chcú si prirodzene doplniť omega-3 mastné kyseliny.

Veľmi významný je tiež obsah vlákniny v jadre. Obsahuje tiež vo vode rozpustnú a vo vode nerozpustnú vlákninu, ktorá prispieva inak k zdravému tráveniu. Dajte si však pozor, aby ste s ním nepili veľa tekutín.

Pamätajte, že výživné látky z ľanového semena môže telo použiť iba vtedy, ak je semeno žuvané alebo mleté, inak bude tráviacim systémom prechádzať iba ako „balastný materiál“ - aj keď v prípade zápchy môže byť účinnou pomocou.

Použitie: Vďaka svojej príjemnej farbe môže byť zlatožlté ľanové semienko dokonalou oblohou pre domáce pečivo, pečivo alebo dokonca zmiešané do strúhanky.

Môže sa konzumovať samostatne, buď vcelku alebo na zemi. Odporúčané denné množstvo je 1 - 2 čajové lyžičky, ktoré je potrebné zapiť najmenej 1 pohárom vody. Môžeme ho tiež zamiešať do našej kaše, zeleninového jogurtu alebo ním obohatiť šalátový dresing.

Zloženie: zlaté ľanové semiačka *
* = Z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva HU-ÖKO-01
Skontroloval: Biokontroll Hungária Nonprofit Kft.

Obsah živín (v 100 g):
Energetická hodnota: 1927 kJ / 461 kcal
Tuk: 30,9 g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 3 g
Sacharidy: 2 g z toho cukor: 1,6 g
Bielkoviny: 24,4 g, Soľ: 0,15 g

Uchovávajte na chladnom a suchom mieste!
Krajina výroby: Holandsko

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie