Panel používateľa

Naturmind Maniókový škrob 250g

Naturmind Maniókový škrob 250g

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Bez laktózy VEGAN

Maniok alebo tapioka je rastlina pôvodom zo Strednej a Južnej Ameriky, v súčasnosti sa však pestuje aj na veľkých plochách v Ázii a Afrike. Primárne sa používa hľuza rastliny, ktorá je po ryži a kukurici najdôležitejším zdrojom sacharidov na svete

1,08 € s DPH

EAN: 5999559314810

Dostupnosť: Skladom

Hľuzy tapioky nie sú surové na ľudskú konzumáciu, ale po spracovaní nie sú produkty dostupné v obchodoch problémom. Väčšinou sa používa vo forme perál a práškov, ale používa sa na výrobu krmiva pre zvieratá a pre vysoký obsah škrobu môže byť tiež surovinou pre textilný a papierenský priemysel. Je zaujímavé, že sa z neho vyrába aj lepidlo a alkohol. Taktiež zohráva významnú úlohu pri výrobe biopalív.

V niektorých krajinách sa konzumuje aj list rastliny, ktorý obsahuje oveľa širšiu škálu výživných látok ako hľuza.

Tapiokový škrob sa v Južnej Amerike používa na výrobu nekvasených chlebov podobných koláčom. Často sa používa v rôznych múčnych zmesiach, napríklad v spojení so semennými múčkami. Pretože je bez lepku, je častý aj v potravinách určených pre ľudí citlivých na lepok.

Dôležitosť, účinky: Tapiokový škrob obsahuje iba sacharidy (škrob). Zloženie vitamínov a minerálov nie je významné. S nízkym obsahom sodíka.

Bezlepkový.

Použitie: Tapiokový škrob je biely prášok bez chuti a zápachu, takže je vhodný na prípravu sladkých i slaných jedál akejkoľvek príchute. Vynikajúci na zahustenie hladkých omáčok a zeleniny bez hrudiek.

Bezlepkové pečivo a pečivo vyrobené z tapiokového škrobu majú príjemnejšiu textúru a podobajú sa bežným výrobkom.

Zloženie: tapioka

Obsah živín (v 100 g):
Energetická hodnota: 1456 kJ / 348 kcal
Tuk: 0,03 g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0 g
Sacharidy: 87 g z toho cukor: 0 g
Bielkoviny: 0,05 g, Soľ: 0,22 g

Uchovávajte na chladnom a suchom mieste!
Krajina pôvodu: Thajsko.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie