Panel používateľa

Biorganik Bio Kokosová múka 500g

Biorganik Bio Kokosová múka 500g

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Bezlepku Bez laktózy BIO produkt VEGAN

Kokosový orech je plodom kokosovej palmy, ktorá môže dorásť až do výšky tridsať metrov. Pôvod rastliny nie je celkom jasný, ale mohla to byť jeho domovina juhovýchodnej Ázie, odkiaľ klíčiace kokosové orechy plávali cez more do vzdialenejších oblastí s tropickým podnebím a ľudská ruka bola tiež veľkou pomocou pri jej šírenie

2,69 € s DPH

EAN: 5999559314490

Dostupnosť: Skladom

Kokosová múka je vedľajším produktom pri výrobe kokosového mlieka, prakticky sušeného kokosového mäsa, ktoré je jemne mleté.

Dôležitosť, účinky: V porovnaní s inými múkami má kokosová múka nízky obsah sacharidov a vysoký obsah bielkovín, tukov a vlákniny, preto sa odporúča pre diabetikov a ľudí s nízkym obsahom sacharidov. Kokosová múka navyše neobsahuje lepok, takže tí, ktorí sú na ňu citliví, ju môžu konzumovať.

Z minerálov je významný horčík, ktorý však okrem iného obsahuje aj železo a selén.

Použitie: Kokosová múka môže byť široko používaná napríklad na výrobu koláčov, sušienok, chleba, ale pre tých, ktorí ju nepoužívali, stojí za to s nimi zaobchádzať opatrne, pretože kokosová múka môže spôsobiť prekvapenie.

Kokosová múka má obzvlášť dobrú schopnosť viazať vodu, tj. Veľmi malé množstvo tekutiny viaže oveľa väčšie množstvo tekutiny ako obvykle. Toto by sa malo brať do úvahy pri meraní tekutín a hotové výrobky budú tiež z rovnakého dôvodu mierne suchšie. Tomuto účinku je možné zabrániť použitím kokosovej múky zmiešanej s trochou múky zo semien.

Aby ste sa vyhli hrudkám, je vhodné kokosovú múku pred použitím poriadne preosiať.

Zloženie: kokosová múka *
* = Z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva


Obsah živín (v 100 g):
Energetická hodnota: 1313 kJ / 313 kcal
Tuk: 16,7 g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 15,26 g
Sacharidy: 21,5 g z toho cukor: 15,5 g
Bielkoviny: 19,4 g
Soľ: 0,06 g

Uchovávajte na chladnom a suchom mieste!
Krajina pôvodu: Filipíny

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie