Panel používateľa

Naturmind Pšeno 500g

Naturmind Pšeno 500g

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Bez laktózy VEGAN

Proso bolo jedným z najstarších zŕn v Mezopotámii, ktoré sa vypestovalo pred 6 000 rokmi. Po celé tisícročia je tiež široko používanou surovinou v Ázii, Afrike a Európe, jej význam sa však dostal do úzadia, pretože sa z nej nedá pripraviť kvalitný chlieb. Môže sa napriek tomu použiť rôznymi spôsobmi, či už je to jediný chod, hlavné jedlo, obloha, dezert, raňajky alebo jedlo. Vďaka svojim priaznivým účinkom sa určite oplatí zahrnúť ju do svojho jedálnička

1,31 € s DPH

EAN: 5999559311444

Dostupnosť: Skladom

Dôležitosť, účinky: Preso má vďaka komplexnému obsahu sacharidov nízky glykemický index, takže ho možno zaradiť do stravy diabetikov, rezistentných na inzulín a dietujúcich. Jeho vysoký obsah vlákniny podporuje trávenie, zvyšuje sýtosť a tiež pomáha znižovať ťažkosti s nadúvaním. Aminokyselinové zloženie jeho bielkovín je ideálne, najmä obsah metionínu a cysteínu, ktoré majú ochranný účinok na pečeň, preto sa konzumácia prosa odporúča aj pri problémoch s pečeňou a môže byť dobrá pri zápalových ochoreniach (bronchitída, zápal obličiek, zápal pľúc).

Proso má o niečo vyšší obsah tuku ako iné obilniny (treba to brať do úvahy počas skladovania, pretože je viac zatuchnuté - možno by stálo za to ho skladovať v chladničke). Jeho zloženie mastných kyselín je prospešné, pretože obsahuje polynenasýtené mastné kyseliny (kyselina linolová), ktoré pomáhajú znižovať hladinu „zlého“ cholesterolu a zvyšovať hladinu „dobrého“. Okrem toho majú úlohu v prevencii nádorov a pri liečbe kardiovaskulárnych problémov.

V porovnaní s ostatnými zrnami má vynikajúci obsah vitamínov a minerálov. Významné zdroje vitamínov skupiny B, zinku, horčíka, kyseliny listovej, železa a kremíka. Prispievajú k celistvosti nervového systému, kostí, kože, vlasov a nechtov.

Obilie s hrejivým účinkom.

Proso neobsahuje lepok, takže ho môžu bezpečne jesť aj ľudia citliví na lepok.

Použitia: Proso sa zďaleka nekonzumuje iba ako kuchár, obloha alebo kaša, má aj mnoho ďalších využití. Môže sa z neho pripraviť jediné jedlo, plnená zelenina, fašírky, koláče, lupienky, veľa dezertov a krémov.

Doba varenia cca. 20 minút. Absorbuje asi 2,5-násobné množstvo vody.

Zloženie: proso

Obsah živín (v 100 g):
Energetická hodnota: 1462 kJ / 348 kcal
Tuk: 3,3 g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,9 g
Sacharidy: 67 g z toho cukor: 1,4 g
Bielkoviny: 12 g, Soľ: 0,01 g

Uchovávajte na chladnom a suchom mieste!

Krajina výroby: Ukrajina

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie