Panel používateľa

Biorganik Bio Pšeno 500g

Biorganik Bio Pšeno 500g

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Bezlepku Bez laktózy BIO produkt VEGAN

Proso je jedným z najstarších zŕn v Mezopotámii pred 6 000 rokmi. Po tisícročia bol tiež široko používanou surovinou v Ázii, Afrike a Európe, ale jeho význam bol odsunutý do úzadia, pretože sa z neho nedá pripraviť kvalitný chlieb. Napriek tomu sa dá použiť na najrôznejšie spôsoby, či už je to jedno jedlo, hlavné jedlo, obloha, dezert, raňajky alebo jedlo. Vďaka svojim priaznivým účinkom sa určite oplatí zahrnúť ju do svojho jedálnička

2,39 € s DPH

EAN: 5999559310607

Dostupnosť: Skladom

Dôležitosť, účinky: Preso má vďaka komplexnému obsahu uhľohydrátov nízky glykemický index, takže ho možno zaradiť do stravy diabetikov, rezistentných na inzulín a dietujúcich. Jeho vysoký obsah vlákniny podporuje trávenie, zvyšuje sýtosť a tiež pomáha znižovať ťažkosti s nadúvaním. Aminokyselinové zloženie jeho bielkovín je ideálne, najmä obsah metionínu a cysteínu, ktoré majú ochranný účinok na pečeň, preto sa konzumácia prosa odporúča aj pri pečeňových problémoch a môže byť dobrá pri zápalových ochoreniach (bronchitída, zápal obličiek, zápal pľúc).

Proso má o niečo vyšší obsah tuku ako iné obilniny (toto by sa malo brať do úvahy počas skladovania, pretože je viac zatuchnuté - možno by stálo za to skladovať ho v chladničke). Jeho zloženie mastných kyselín je prospešné, pretože obsahuje polynenasýtené mastné kyseliny (kyselina linolová), ktoré pomáhajú znižovať hladinu „zlého“ cholesterolu a zvyšovať hladinu „dobrého“. Okrem toho majú úlohu v prevencii nádorov a pri liečbe kardiovaskulárnych problémov.

V porovnaní s ostatnými zrnami má vynikajúci obsah vitamínov a minerálov. Významné zdroje vitamínov skupiny B, zinku, horčíka, kyseliny listovej, železa a kremíka. Prispievajú k celistvosti nervového systému, kostí, kože, vlasov a nechtov.

Obilie s hrejivým účinkom.

Proso neobsahuje lepok, takže ho môžu bezpečne jesť aj ľudia citliví na lepok.

Použitia: Proso sa zďaleka nekonzumuje iba ako kuchár, obloha alebo kaša, má aj mnoho ďalších využití. Môže sa z neho pripraviť jediné jedlo, plnená zelenina, fašírky, koláče, lupienky, veľa dezertov a krémov.

Doba varenia cca. 20 minút. Absorbuje asi 2,5-násobné množstvo vody.

Zloženie: proso *
* = Z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.

Obsah živín (v 100 g):
Energetická hodnota: 1493 kJ / 357 kcal
Tuk: 3,9 g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,9 g
Sacharidy: 68,7 g z toho cukor: 1,51 g
Bielkoviny: 10,6 g, Soľ: 0,0075 g

Uchovávajte na chladnom a suchom mieste!
Krajina výroby: Ukrajina

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie