Panel používateľa

Vesta Stevia tabletky 950ks

Vesta Stevia tabletky 950ks

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Stolové sladidlo na báze glykozidu steviolu.

15,40 € s DPH

EAN: 5999883164150

Dostupnosť: Skladom

Stolové sladidlo na báze glykozidu steviolu.


Môže byť použitý: na sladenie koláčov a krémov.
Jedna tableta je cca. Zodpovedá sladiacemu účinku 4,8 g cukru.

Zloženie: protihrudkujúca látka (uhličitany sodné), regulátor kyslosti (citráty sodné), sladidlo (steviol glykozidy), L-leucín, látka zvyšujúca hmotnosť (celulóza).

Priemerná výživová hodnota v 100 g tabliet Stevie:
Energia 146 kJ / 35 kcal, Tuky 0 g, z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g, Sacharidy 0 g, z toho cukry 0 g, Vláknina 3 g, Bielkoviny 8,2 g, Soľ 22,1 g
 
Čistá hmotnosť: 60g /min 950 ks /
Zachováva si svoju kvalitu (deň / mesiac / rok): do dátumu uvedeného v hornej časti škatule

Skladovanie: na mieste chránenom pred teplom a svetlom

Na čo je Stevia dobrá?
Glukozidy steviolu extrahované z rastliny, ktoré sú zodpovedné za sladkú chuť, sú trávené bez zvláštneho odbúravania, a preto majú extrémne nízky obsah kalórií. Môžu ho konzumovať aj diabetici. Podľa niektorých dánskych a brazílskych štúdií je sľubný aj proti cukrovke typu 2, zmierňuje závislosť od inzulínu a môže regulovať hladinu inzulínu. Ďalšie štúdie uvádzajú antihypertenzívne účinky podporované pankreasom a niektoré z jeho minerálov nie sú náhodné (vitamíny A a C, zinok, rutín, horčík, železo atď.).

Používa sa v rôznych častiach sveta (Paraguay, Brazília, Mexiko, Japonsko, Čína, Južná Kórea, Malajzia, Thajsko) na sladenie jedál a nápojov. Je vhodný aj na varenie, pretože jeho účinná látka sa pri zahrievaní nerozkladá. Jeho konzumácia nespôsobuje zubný kaz a počas desaťročí používania v Ázii neboli hlásené žiadne vedľajšie účinky.

Hypoglykémia (nízka hladina cukru v krvi):
Vedecké výskumy preukázali, že stévia dokáže regulovať hladinu cukru v krvi v tele, čím napomáha funkcii pečene a sleziny.

Hypertenzia:
Štúdie preukázali, že stévia môže pomôcť znížiť vysoký krvný tlak.

Zápaly:
Stevia inhibuje rast mnohých škodlivých baktérií a vírusov, takže je účinná proti nachladnutiu, chrípke a infekciám v ústach.

Kožné choroby:
V Paraguaji indiáni z Guarani používali tekutinu získanú zo stévie pred stovkami rokov na rýchle hojenie rán. Jednou z jeho zaujímavých vlastností je, že môže pomôcť zabrániť zjazveniu. Používa sa tiež proti dermatitíde, ekzémom, seborei. Vďaka regeneračnému účinku na pokožku ho mnohí používajú na kozmetické účely.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie